Boete voor dodelijk ongeval N50 Kampen
KAMPEN - Tegen een 25-jarige man uit Ruurlo is een boete van 500 euro en een rijontzegging van een half jaar opgelegd. De man veroorzaakte 10 oktober 2014 een dodelijk ongeval op de N50 bij Kampen. Hierbij kwam een 79-jarige vrouw uit Nunspeet om het leven.
De man was afgeleid door een bericht van Facebook op zijn telefoon en was in zijn hoofd ook nog met werkgerelateerde zaken bezig. Hierdoor heeft de man een file voor hem over het hoofd gezien. Met volle vaart reed hij in op de auto van de vrouw uit Nunspeet. Ook andere voertuigen werden geraakt.
De rechtbank heeft geoordeeld dat de man geen andere verkeersfouten heeft begaan dan het niet op letten. Het Openbaar Ministerie had tegen de man 180 uur werkstraf geëist, zij waren van mening dat de man onoplettend, onachtzaam en onvoorzichtig had gereden. De rechtbank heeft in de straf rekening gehouden met het feit dat de man nooit iemand met opzet heeft willen doodrijden en daarom het ook al zwaar heeft met de last van het ongeval.